Elon Musk’ın Starlink uyduları Çorumlu vatandaşı korkuttu! Saldırı olabileceğini düşünüp…

Çorum’un Ulukavak Mahallesi Mahmutevler 6’ncı Sokak’ta oturan M.T., gökyüzünde Elon Musk’ın uydu ve uzay mekiği şirketi SpaceX’in ‘Starlink’ uydularını görüp, korkuya kapılarak 112 Acil Çağrı Merkezi’ni aradı. Bunun üzerine adrese polis ekipleri sevk edildi.

M.T., çektiği görüntüleri polise gösterip, saldırı olma ihtimaline karşı ihbarda bulunduğunu söyledi. Polis ekipleri ise öyle bir saldırının söz konusu olmadığını görülen cismin uydu çalışması ile ilgili olabileceği yönünde M.T.’ye bilgi verdi.

‘UYDULARI GÖRÜNCE SALDIRI OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNMÜŞ’

Haber merkezine anons geçen polis ekipleri, “Efendim belirtilen adreste müracaatçı şahısla görüşüldü. Şahıs gökyüzündeki uyduları görünce saldırı olma ihtimalini düşünmüş, o nedenle yardım amaçlı ekip talep etmiş. Biz kendisine gerekli açıklamaları yaptık, buradan normale dönüyoruz” anonsu geçildi.

9a3f83593d526ce6f2b8bc5cae1d4c95

Ardından devreye giren Asayiş Şube Müdürü Mete Bayrak ise “Şahıs gökyüzünde gördüğü uydular için yardım mı istedi? Orayı anlayamadım” diyerek, M.T’nin evine giden ekipten bilgi aldı.

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İnfaz ve darp anını canlı yayınlamış! Kan donduran görüntülerİnfaz ve darp anını canlı yayınlamış! Kan donduran görüntüler
CHP için kader günü!CHP için kader günü!
Sağlıklı sanıyorsanız yanılıyorsunuz! Bu besinler beyni küçültüyor, zararları saymakla bitmiyorSağlıklı sanıyorsanız yanılıyorsunuz! Bu besinler beyni küçültüyor, zararları saymakla bitmiyor

Yorum yapın