Psychedelic Furs efsanesi Mars Williams kansere yenik düştü

Psychedelic Furs ve The Waitresses’ta çalan ikonik saksafoncu Mars Williams 68 yaşında öldü.

“Christmas Wrapping” ve “Heartbreak Beat” gibi şarkılardaki performanslarıyla tanınan sanatçıya nadir görülen bir kanser türü teşhisi konulmuştu.

Yaklaşık 1 yıldır kanserle savaşını sürdüren Williams’tan üzen haber geldi. Acı haberi Chicago Tribune’e doğrulayan Williams’ın kardeşi Paul oldu.

Paul Williams, abisinin ince bağırsağı etkileyen bir kanser türünden öldüğünü açıkladı.

Tükenmeyen mizahı ve enerjisiyle dikkat çeken Williams yaptığı işe aşıktı.

Tedavi seçenekleri azaldığı için öleceğine kanaat getiren Williams son 6 haftadır hayatını doya doya yaşamaya çalışıyordu.

Psychedelic Furs ile tekrar sahneye çıktı. Grup sosyal medyadan bir paylaşım yaparak onun için saygı duruşunda bulundu.

Paylaşımda boş bir sahnede standın üzerine bir saksofon olması dikkat çekti. Paylaşımın altına ise “Kalbimiz kırıldı. Büyük Mars Williams’a elveda. Huzur içinde uyu” yazıldı.

Mars, ölmeden 2 gün önce yine Psychedelic Furs grubuyla birlikte çalmıştı.

25 Kasım’da Mars Williams’ın onuruna “Music for Mars” adıyla bir bağış etkinliği düzenlenecek. Etkinliğe Guns N’Roses üyeleri de dahil olmak üzere çok sayıda ünlü isim katılacak ve canlı performans gösterecek.

MARS WILLIAMS’IN KARİYERİ

29 Mayıs 1955’te doğan Mars Williams, caz ve rock saksafon sanatçısıydı. 1980 ile 1983 yılları arasında Amerikan new wave grubu The Waitresses’ta çaldı. Daha sonra Britanyalı post-punk grubu The Psychedelic Furs’e geçti. 1989’a kadar grupta çaldıktan sonra ayrıldı. Ancak 2005’te tekrar gruba döndü ve ölümüne kadar grubun bir parçası oldu.

Mars ayrıca bir acid caz grubu olan Liquid Soul’un da kurucusuydu. NRG Ensemble’ın da bir parçası olmuştu.

Kaynak: Haber Global

Yorum yapın